“Qi-Gong Złotego Smoka”

7 tajemnych dźwięków

Jest to system ćwiczeń witalnych technik dalekiego wschodu nastawionym na regenerację, utrzymanie zdrowia, powodzenia i radości życia.

Chi –Kung poleca się szczególnie w;

Ćwiczenia poprawiają witalność, i doskonale oddziaływają na psychikę.

 

Qi-Gong

Złotego Smoka

To ćwiczenia dla Ciebie

Jeśli chcesz...

Qi – Gong to prastara, wschodnia metoda uzdrawiania i kierowania siłami witalnymi do różnych celów. Polega na połączeniu ćwiczeń ruchowych, mentalnych i oddechowych. Przeciwdziała chorobom, pomaga odzyskać zdrowie i przedłużać życie oraz uzyskiwać świadomą kontrolę nad witalnymi procesami biologicznymi własnego organizmu i otoczenia.

Pierwsze ćwiczenia powstały ok. 10 tysięcy lat temu. Wiele z nich aż do czasów współczesnych było dostępnych tylko w klasztorach i szkołach rodowych zamkniętych dla ludzi z zewnątrz. Ćwiczenia Qi-Gong, powstały w oparciu o wnikliwe zgłębianie tajemnic natury i doskonalone przez wiele pokoleń, znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach życia od medycyny po sztuki walki Kung Fu. Obecnie Qi-Gong jest jedną z wiodących metod stosowanych w profilaktyce i leczeniu poważnych chorób, zarówno w Chinach i Japonii oraz krajach Europy Zachodniej i USA.

Główne zastosowania Qi – Gong:

  1. zachowanie zdrowia – profilaktyka
  2. leczenie chorób
  3. zręczność w sztukach walki
  4. doskonalenie umysłowe i duchowe

Można wyróżnić wiele różnych ćwiczeń:

Relaksacyjne, oddechowe, poprawiające kondycję (także płciową), stymulujące system immunologiczny, akupresurę (shiatsu), masaż energetyczny, komplementarne systemy lecznicze, oddziaływania energetyczne (uzdrawianie), techniki ochronne i obronne, medytacje, techniki obrony i ataku.

Chi-Kung dzielimy na dwa rodzaje:

1. Dynamiczny – wolne lub szybkie, ale płynne ruchy łączone są głęboką koncentracją i odpowiednim sposobem oddychania.

2. Statyczny – jw. tylko ćwiczenia wykonywane są w pozycji stojącej, siedzącej lub leżącej.

Badania naukowe dowodzą, że stan emocjonalnego wyciszenia, uzyskiwany podczas ćwiczeń, ma bezpośredni wpływ na fizjologiczne funkcje organów wewnętrznych oraz uaktywnienie niewykorzystanych sił obronnych i procesu samoleczenia organizmu.

Regularne wykonywanie ćwiczeń Qi-Gong pozwala: Uodpornić się na stres, osiągnąć równowagę psychofizyczną, pozbyć się większości chorób, przedłużyć życie i polepszyć jego jakość, rozwinąć intelekt, kreatywność oraz intuicję, uzyskać lepszy kontakt z otaczającym nas światem i ludźmi.

Ćwiczenia Chi - Kung są bardzo proste, mogą być wykonywane przez osoby w każdym wieku, nie wymagają dobrej kondycji fizycznej, nie męczą.

Jest to jedyny rodzaj ćwiczeń dla każdego!

Elementy treningu:

Do In. System prostych ćwiczeń i akupresury połączony z prawidłowym oddychaniem, do codziennego stosowania dla każdego i w każdych warunkach.

“Siedem tajemnych dźwięków”. Unikalny system leczniczy, łączący ruch, oddychanie i pracę mentalną. Liczy sobie ok. 3500 lat! Do niedawna utrzymywany był w tajemnicy i dostępny jedynie Mistrzom oraz wybranym uczniom. Obecnie znalazł szerokie zastosowanie terapeutyczne, posiada bowiem silny wpływ na system immunologiczny. Wzmacnia i reguluje przepływ energii w ciele. Poszczególne ćwiczenia usprawniają pracę wątroby, serca, śledziony, płuc i nerek. Korzystnie wpływa na kręgosłup i reguluje przemianę materii.

“Powitanie światła”. Tybetański system medytacyjny, głęboko wyciszający i poszerzający świadomość (m.in. praca na “trzecim oku” i ośrodku uczuć - czakrze serca).

Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie i miłej atmosferze w celu leczenia, rehabilitacji oraz poprawy kondycji sportowej. Możliwe są sesje indywidualne.

Refleksje prof. dr med. Zbigniewa Garnuszewskiego nt. Qi-Gongu – założyciela Warszawskiego Centrum Akupunktury, propagatora naturalnych metod leczniczych.

Moje spotkania z Qi-Gong

Powszechnie wiadomo, że obok medycyny konwencjonalnej, a więc naukowej, istnieje medycyna tradycyjna. Należy odnosić się do niej z szacunkiem, gdyż z niej właśnie wywodzi się medycyna współczesna. Dawna medycyna opierała się na spostrzeżeniach i doświadczeniach wielu pokoleń ludzi zajmujących się leczeniem. Naturalne metody leczenia, stosowane na dużą skalę przez całe stulecia, zostały w początku XX w. odsunięte przez medycynę naukową na dalszy plan. W ostatnich latach jednak, pomimo stałego postępu medycyny w zakresie diagnostyki i terapii, sytuacja ta uległa zmianie. Pacjenci chętnie wracają do naturalnych metod leczenia, które odznaczają się często dużą skutecznością terapeutyczną.

Z naturalnych metod profilaktycznych i leczniczych coraz większym zainteresowaniem oraz respektem cieszy się “Medyczny Qigong”, metoda znana i uprawiana w Chinach od ponad trzech tysięcy lat. Odznacza się ona, obok właściwości relaksacyjnych i regenerujących, także wyraźną skutecznością leczniczą. Ćwiczenia Qigong przez całe wieki zapewniały mieszkańcom Chin dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Obok właściwości profilaktycznych poprawiały stan zdrowia osób chorych i niejednokrotnie doprowadzały do wyleczenia.

Według tradycyjnej medycyny chińskiej podstawowym warunkiem odzyskania zdrowia jest przywrócenie sprawnego krążenia energii Qi w kanałach energetycznych (meridianach). Umiejętne stosowanie ćwiczeń Qigong przywraca prawidłową cyrkulację Qi i stwarza warunki niezbędne do odzyskania zdrowia.

Zapotrzebowanie na Qigong jest duże, gdyż wzrastające tempo życia i bezpardonowa walka o byt doprowadzają człowieka cywilizacji zachodniej do stanu wyczerpania nerwowego i narastającego konfliktu z otoczeniem.

Ludzie ratują się kawą, paleniem papierosów, nadużywają leków i alkoholu, a nawet sięgają po narkotyki. Napięcie utrzymujące się długi czas sprowadza choroby psychosomatyczne, takie jak nadciśnienie tętnicze, owrzodzenie żołądka, zaburzenia rytmu serca, cukrzyca itd. Medyczny Qigong jest w stanie wpłynąć korzystnie zarówno na choroby zakwalifikowane jako psychosomatyczne, jak i organiczne, zwłaszcza iż istnieją specjalne układy ćwiczeń ukierunkowane na leczenie poszczególnych narządów.

W czasie moich kolejnych pobytów w Chinach w latach 1982-1992 uczestniczyłem w wielu pokazach i ćwiczeniach Qigong. Zdecydowanym zwolennikiem Medycznego Qigong zostałem po zapoznaniu się z wynikami badań klinicznych. Postanowiłem więc propagować i popierać metody Medycznego Qigong w Europie.

Prof. dr med. Zbigniew Garnuszewski

 

TRENER: Krzysztof Ignacy Bułłyszko

Trener kreatywności i metod motywacyjnych, badacz i twórca nieliniowych metod strumieniowych, psychocybernetyki eksperymentalnej - metod szybkiego uczenia się, wydobywania i praktycznego wykorzystywania nieuświadomionych uzdolnień oraz potencjałów. Specjalista w zakresie języka ciała, analizy uwarunkowań osobistych i środowiskowych, jeden z pionierów polskich badań PSI, doświadczeń OBE (out of the body experience) oraz percepcji podprogowej (ESP). Trener Sztuki Neuro-Lingwistycznego Programowania, współtwórca Polskiego Stowarzyszenia NLP, ekspert w zakresie bioniki i psychotroniki Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego, a także dziennikarz, publicysta oraz artysta plastyk - twórca oryginalnej biżuterii bionicznej i muzyki elektronicznej.

Konsultant – koordynator Instytutu Inżynierii Informacji BION.

Mistrz Chi Kung stylu Złotego Smoka